Energijos ištekliai

Kodėl reikia taupyti energiją

Energija yra kertinis akmuo žmonijos evoliucijoje. Atradimai, tokie kaip ugnies įžiebimas, garo variklis, naftos panaudojimas, pagerino gyvenimo lygį milijardams žmonių. Mes tapome priklausomais nuo pigaus kuro.

Didžioji mūsų naudojamos energijos dalis, maždaug 86 %, yra gaunama iš neatsinaujinančių šaltinių. Pasaulio energijos suvartojimas auga, o mums prieinamos pigios energijos ištekliai senka. Dėl savo nesugebėjimo efektyviai naudoti energiją mes esame neapsaugoti nuo sparčiai augančių kainų.

Nepanašu, kad šie sunkumai sumažės ateityje. Vos keletas būsimų kartų išeikvos didžiąją dalį energijos išteklių iki minimumo. Išgauti paskutinius likučius atsieis žymiai daugiau energijos ir pinigų, nei iš tiesų jie bus verti.

Energijos tiekimas – kiek saugus ir kiek pigus jis yra?

Energijos teikiama galia ir jos kainų nustatymo galia yra sukoncentruota vos keliose rankose, taip pat dalis jos - politiškai nestabiliuose regionuose. 80 % iš 64 stambiausių pasaulyje gamintojų jau yra pasiekę viršūnę ir dabar jų gamyba jau mažėja. Nestabilios, didelės energijos kainos kelia susirūpinimą, jog energijos poreikis gali iš tikrųjų pradėti viršyti „juodojo aukso“ išteklius.

Didžioji dalis naftos išteklių glūdi vos keturiose šalyse. Todėl saugiam ir pigiam energijos tiekimui, kuriuo mes pasikliaujame, pavojų kelia net ir smulkūs techniniai sutrikimai ar politiniai neramumai

Kiek ilgai užteks energijos išteklių?

Prireikė 300 milijonų metų iškasenų energijai susiformuoti. O vos keletas mūsų kartų gali išeikvoti didžiąją dalį energijos išteklių iki minimumo. Tikimasi, kad naftos turėtų užtekti dar 40 metų; po to, paskutiniams jos ištekliams išgauti prireiks daugiau energijos nei jie bus verti pagal BP (British Petroleum) prognozes. Dujų išteklių gali užtekti maždaug 60 metų. Tuo tarpu, pasak Pasaulinės branduolinės energetikos asociacijos, urano išteklių, kiek jų yra žinoma šiuo metu, užtektų maždaug 14 metų. Jeigu kainos žymiai išaugs tiek, kad apsimokės ieškoti ir mažai rentabilių urano išteklių, gali prisidėti dar keli papildomi dešimtmečiai.

Jeigu anglies prireiks kitiems pagrindiniams energijos ištekliams kompensuoti, tuomet mūsų anglies resursai gali išsekti greičiau nei per 125 metus. Tokia situacija išliks net ir skaičiuojant, jog per metus pasaulio energijos paklausa išaugs vos 1 % naftai ir 1,5 % gamtinėms dujoms, o tai yra lėtesnis augimas nei mes turime šiandien.

7 Akmens stiprybės

Sužinokite daugiau apie kitas unikalias akmens savybes, kurios perteikiamos mūsų gaminiuose.