Šilumos laidumo koeficientas

Būdingas kiekvienai vienalytei medžiagai ir parodo, koks šilumos kiekis pereina per vieną sekundę per tos medžiagos paviršiaus 1 m2, prasiskverbdamas per jo 1 m storio sluoksnį, kai iš abiejų jo pusių temperatūrų skirtumas yra 1 laipsnis. Kuo žemesnė medžiagos ar statybinio gaminio šilumos laidumo koeficiento vertė nustatytomis sąlygomis, tuo geresnės jos izoliacijos savybės.

Deklaruojamasis šilumos laidumo koeficientas

Atsižvelgiant į tai, kad tai yra gamintojo garantuojamas dydis, būtina įvertinti statistikos elementus; tam skaičiuojamas standartinis nuokrypis, kuris priklauso nuo vidutinės λ ir rezultatų kiekio; vidutinė λ didinama standartiniu nuokrypiu.

Projektinis šilumos laidumo koeficientas

Įvertina realias sąlygas, kuriose yra sumontuotas šiluminės izoliacijos sluoksnis konkrečioje statybinėje atitvaroje. Koeficiento skaičiavimo vertė nustatoma pridedant pataisas dėl drėgmės ar oro konvekcijos paveikio. Šiuo metu Europos Sąjungos šalyse, nustatant medžiagų projektinį šilumos laidumą, laikoma, kad eksploatacinė medžiagos drėgmė statybinėje atitvaroje – tai jos drėgnumas pusiausvyros būklėje, kai temperatūra 23 oC ir santykinis drėgnumas 80 proc.

7 Akmens stiprybės

Sužinokite daugiau apie kitas unikalias akmens savybes, kurios perteikiamos mūsų gaminiuose.