Neprilygstamas ROCKWOOL akmens vatos tvirtumas

Neprilygstamas tvirtumas

ROCKWOOL akmens vata pasižymi dideliu efektyvumu dėl didelio kiekio oro, išreikšto tūrio procentais ir chaotiškos plaušų orientacijos, kas ir lemia stabilumą deformuojant ir elastingumą.

Dėl savo netvarkingos struktūros ROCKWOOL akmens vata pasižymi stabilia forma ir elastingumu. Dėka šių savybių, montavimo metu ją galima įsprausti tarp įrengtų konstrukcijų. ROCKWOOL akmens vata, įrengiant pagal gamintojo rekomendacijas, nesudaro šalčio tiltelių, per visą savo tarnavimo laikotarpį išlaiko savo fizikinius ir mechaninius parametrus.

Akmens vatos atsparumas drėgmei

ROCKWOOL akmens vata yra sunkiai drėkstanti, t. y. hidrofobinė (vanduo nubėga nuo vatos paviršiaus, neįsiskverbdamas į vidų), ir neįgeria drėgmės iš aplinkos oro. Dėl to jos izoliacinės savybės išlieka puikios ilgus metus. Akmens vatos plokštės atitinka vandens įmirkio reikalavimus pagal LST-EN 13162:2009 :Statybiniai termoizoliaciniai gaminiai. Gamykliniai mineralinės vatos (MW) gaminiai. Techniniai reikalavimai. Pagal standartą, trumpalaikis vandens įmirkis (24 valandos) iš dalies panardinus į vandenį, negali būti didesnis nei  1000 g/m2.  Akmens vatos plokščių SUPERROCK įmirkis siekia iki 500 g/m2, o tai yra 50% daugiau nei ribinė vertė.

Vatos įmirkio parametrai

ROCKWOOL akmens vatos produktų vandens įmirkis yra deklaruojamas atitikties sertifikate ir žymimas gaminio kode simboliais WS arba WL(P).

  • WS - trumpalaikis vandens įmirkis panardinus į vandenį;
  • WL(P) - ilgalaikis vandens įmirkis panardinus į vandenį.

"Kvėpuojanti" medžiaga

ROCKWOOL akmens vatos pluošto struktūra lemia laisvą vandens garų laidumą. Tad naudodami ją išorinėse konstrukcijose išvengsite drėgmės kaupimosi namuose, sumažinsite pelėsių ir (arba) grybelių augimo riziką bei sukursite sveiką, malonų patalpų mikroklimatą.

Ši akmens vatos savybė rodo, kad ROCKWOOL akmens vata yra geriausia medžiaga išorinėms sienoms. Jeigu nėra užtikrinta efektyvi ventiliacija, tai šiltuoju laikotarpių atitvaroje su ROCKWOOL izoliacija susikaupę vandens garai be vargo pasišalins. Tai ypač svarbu šilumos izoliacijai naujuose pastatuose, kai drėgmė dar nėra visiškai pasišalinusi iš betoninių konstrukcijų. Akmens vata nesudaro vandens garams barjero.

Akmens stiprybės

Sužinokite daugiau apie unikalias akmens savybes, kurios perteikiamos mūsų gaminiuose.