Ar brangus fasado šiltinimas akmens vata

Ar šiltinimas vata yra brangesnis?

Dabar pasirinktos šiltinimo medžiagos tarnaus ilgus metus, todėl šiandien renkantis reikia atsižvelgti ne tik į jų pirkimo kainą, bet nepamiršti jų savybių bei naudos, kurią gausime pastatą eksploatuojant keliasdėšimt metų.

Pakankamo sluoksnio šilumos izoliacija iš akmens vatos leis Jums virš 50% sumažinti išlaidas šildymui lyginant su neapšiltintu namu.

Pavyzdiniai palyginamieji skaičiavimai atlikti 165m2 ploto vienbučiam namui (be rūsio, su gyvenamąja palėpę) įvertinant kelių kuro rūšių orientacines rinkos kainas 2010 m. kovo mėn. lygyje.

Daugelis namus besistatančių asmenų mano, kad išorinių sienų šiltinimas akmens vata yra labai brangus. Iš tikrųjų taip nėra.

Pateikiame apytiklius išorinės sienos šiltinimo, įrengiant 250 m2 tinkuojamą fasadą, kaštų  paskaičiavimus.  Kaip matote, lyginant visumines išlaidas (įskaitant izoliacinių medžiagų kainų skirtumą tarp ROCKWOOL akmens vatos ir kitos termoizoliacijos) skirtumas gaunasi iki 20 %. Be abejonės, skirtumus lemia darbų ir medžiagos kainos priklausomai nuo regiono, kur statomas namas ar atliekami šiltinimo darbai.

Skiriant nežymiai daugiau lėšų įsirengsite ilgaamžį šiltinimą, tuo pačiu pagerinsite pastato priešgaisrines savybes, akustinį komfortą bei užsitikrinsite malonų visdaus mikroklimatą.

Visuminių išlaidų atliekant pastato išorinių sienų šiltinimą, įrengiant tinkuojamą fasadą, naudojant ROCKWOOL gaminius ir kitą izoliaciją, palyginimas).

Ar verta taupyti komforto ir saugumo klausimais?

Reikia prisiminti, kad termoizoliacinės medžiagos pakeitimas pastato eksploatacijos metu yra susijęs su dideliais finansiniais poreikiais ir sudėtingu integravimu į esamą pastato konstrukciją. Todėl tai norint padaryti iš naujo reikės pilnai įrengti šiltinimą, įskaitant ir papildomus darbus bei aplinkos apie namą sutvarkymą.

Akmens stiprybės

Sužinokite daugiau apie unikalias akmens savybes, kurios perteikiamos mūsų gaminiuose.