Saugumas

Nedegi ir atlaikanti iki 1000 °C temperatūrą šiltinimo izoliacija.

Apsauga nuo gaisro

Akmens vata yra nedegi ir atspari aukštoms temperatūroms. Jos naudojimas padidina pasyvią pastato apsaugą nuo gaisro.

Didžiąją dalį savo gyvenimo mes praleidžiame pastatuose. Mes juose dirbame, pramogaujame, leidžiame laisvą laiką. Tačiau nedaugelis iš mūsų žino, ar pastatai turi tinkamą apsaugą nuo gaisro? Nedaug žmonių galvoja apie riziką kylančią iš šios srities trūkumų.

Izoliacijos vaidmuo kaip aktyvi ir pasyvi priešgaisrinė apsauga.

Projektavimas – svarbiausias statybinio proceso veiksmas. Būtent nuo architekto (projektuotojo) priklauso, kokios medžiagos ir sprendimai bus panaudoti pastate. Architektas (projektuotojas), įvertinęs pastato paskirtį ir finansines galimybes, parenka atitinkamus sprendimus, užtikrinančius patvarumą, komfortą ir saugumą.

Nedegios medžiagos mažina riziką

Viena iš medžiagų, turinčių įtakos pasyviajai priešgaisrinei saugai, yra izoliacija. Dauguma pastatų savininkų net nežino tikslios izoliacinių medžiagų specifikacijos ir reikalavimų, kurie yra svarbūs kilus gaisrui. Net patyrę architektai nustemba, kaip tinkamai parinktos pastate medžiagos reaguoja kilus gaisrui.

Degios izoliacinės medžiagos gali turėti įvairių degumo klasifikacijų, priklausomai nuo tikrinimo bandymo metodų, priešgaisrinės saugos vietinių taisyklių vertinimo. Pavyzdžiui, Lenkijoje naujų pastatų išorinėse sienose nuo 25 m privaloma naudoti tik nedegias izoliacines medžiagas, o Vokietijoje draudžiama naudoti degią izoliaciją aukštybiniuose pastatuose. Akmens vatos nedegumo savybės (aukščiausia atsparumo ugniai A1 klasė) gerina pastatų priešgaisrinės saugos lygį.

Išnaudoti visas galimybes

Tiek projektuotojai, tiek valstybinės institucijos, visi pagal savo kompetenciją, turėtų atsižvelgti į įvairių statybinių medžiagų elgseną gaisro metu. Jie turi didžiausią įtaką, kad gaminiai būtų tinkamai parinkti. Gaila, kad bandymai ir informacija apie gaminius vis dar nėra tinkamai prieinami. Taip pat priešgaisrinės saugos ekspertai ir organizacijos daugeliu atvejų gali padėti projektuotojams parinkti tinkamiausią gaminį konkretiems pastato elementams, įvertinę jų naudojimo paskirtį.

Nedegi ir atlaikanti iki
0

temperatūrą.

Pasyvi žmonių apsauga

Laikas, reikalingas evakuotis iš pastato, labai skiriasi, ir priklauso nuo pastato naudotojų mobilumo, jų žinių apie pastatą, lengvo evakavimo kelių pasiekiamumo. Evakuacijos laiką gali pailginti pastate panaudoti sprendimai, statybinės medžiagos ir aktyvios priešgaisrinės saugos sistemos. Reikšmingas ir svarbus veikinys gelbėjantis iš pastato yra ugnies plitimo sumažinimas. Labai dažnai žmonėms kelia grėsmę ne pradinio etapo ugnis, bet jos greitas išplitimas ir vėliau išskiriami dūmai bei neprieinami evakavimo keliai. Siekiant sumažinti tragiškų padarinių turinčių  gaisrų riziką,  aukštybinių pastatų savininkai turėtų užtikrinti, kad jie būtų suprojektuoti taip, kad žmonės galėtų lengvai išsigelbėti, pvz., sumažinti greitą gaisro plitimą.

Priešgaisrinės saugos projektuose turi būti pagal galimybę atsižvelgta į galimą vėlesnį šio pastato naudojimo paskirtį. Tuomet statomi gyvenamosios paskirties objektai gali būti lengvai pritaikyti poliklinikų ar vaikų  darželių poreikiams. Numatomas gyvenamųjų namų darbingo amžiaus gyventojų evakuacijos laikas yra visai kitoks pakeitus pastato paskirtį. Tokie atvejai turėtų būti įvertinti jau projektavimo etape.

Nedegios medžiagos didina pasyvios apsaugos lygį

A1 degumo klasės statybinės medžiagos užtikrina reikliausių priešgaisrinės saugos standartų atitiktį. Net būdamos ugnyje šios medžiagos, praktiškai neprisideda prie gaisro, jo nedidina, neišskiria dūmų ir degančių lašų. Taigi gali sumažinti gaisro  su visais jo padariniais pavojų. Akmens vatos gaminiai, dažniausiai klasifikuojami kaip A1 klasė ir visiškai atitinka priešgaisrinės saugos reikalavimus. Siekiant sumažinti gaisro kilimo pavojų ir jo padarinius, yra taikomą  teisinė atsakomybė. Šiuo metu ir ateityje žmonės, susiję su statinių statyba ir administravimu (projektuotojai, rangovai, užsakovai, investuotojai, savininkai ir administratoriai), turėtų pasirinkti nedegias statybines medžiagas.

Norint sumažinti gaisro tragiškų pasėkmių riziką, ypač daugiaauščiuose pastatuose, turėtų būti kreipiamas didesnis dėmesys pastato statybos metu naudotoms medžiagoms. Kiekviename pastate evakuacijai skirtas laikas yra skirtingas, priklausomai nuo pastato paskirties, tačiau jis turėtų būti apskaičiuotas kiekvienu atveju kuo tiksliau. Priešgaisrinė apsauga turėtų būti įtraukta į kiekvieno pastato projektą, kaip viena svarbiausių detalių.

Labai svarbu naudoti nedegias statybines medžiagas. Kaip ugnis reaguoja su statybinėmis medžiagomis nusako degumo klasifikacija. Daugybė žmonių nekreipia dėmesio į degumo klasifikaciją, net jei vėlesnės pasėkmės gali kristi ant jų pečių. 

Rezultatas naudojant degias statybines medžiagas, gaisro atveju gali būti stiprūs nudegimai, apsinuodijimas ar ne gyvybių praradimas. Žemiau pateikiama degumo klasifikacija leis greitai įvertinti ar medžiagos yra degios ar ne. Šios žinios gali įtakoti ir savo namų priešgaisrinio saugumo pagerinimą.

A1 Euroklasės medžiagos užtikrina didžiausią įmanomą ugnies apsaugą. Dažniausiu atveju akmens vata klasifikuojama kaip A1 nedegumo medžiaga, pilnai atitinkanti priešgaisrinės saugos reikalavimus.

Faktas

Gaisras ekonominiu ir socialiniu požiūriu sukelia neigiamų padarinių. Po gaisro mūsų dėmesio centre atsiduria nekentėjusieji per įvykį. Žmonės yra svarbiausi – tai nediskutuotina, tačiau ugnis padaro milžinišką įtaką ir sukelia neigiamų padarinių pastatų savininkams, ypač kalbant apie paslaugų paskirties pastatus ir tuos, kas juose dirba arba naudoja savo verslui.

Mother and daughter in front of fireplace
Išnaudokite 7 akmens stiprybes, siekiant įveikti didžiausius pasaulio iššūkius, kartu su mumis.

7 Akmens stiprybės

Sužinokite daugiau apie kitas unikalias akmens savybes, kurios perteikiamos mūsų gaminiuose.