Konstrukcijų ir pastatų atsparumas ugniai

Konstrukcijų atsparumas ugniai

Atsparumas ugniai apibūdina, kaip pastato konstrukcija ar statybos produktas (elementas) gali per nustatytą laiko tarpą išlaikyti nustatytas apkrovas ir/arba šilumos izoliacine savybes ir/arba išlikti vientisam. Ar medžiaga veikia kaip ugnies užkarda, ar ne? Atsparumas ugniai yra ypač svarbi savybė, pavyzdžiui, sienos elementui, atskiriančiam du viešbučio kambarius vieną nuo kito ar ventiliacijos šachtai, besiliečiančiai su ugniasiene.

Pagrindiniai kriterijai, pagal kuriuos nustatomas gaminio atsparumas ugniai:

R-geba išlaikyti apkrovas (užtikrinanti tvirtumą ir stabilumą);

E-vientisumas (išlaikantis elementą nejudamoje padėtyje);

I-izoliacinės savybės (palaikanti žemesnę temperatūrą kitoje elemento pusėje, kuri nesiliečia su ugnimi, išreikšta minutėmis).

Gaminys, atitinkantis šiuos pagrindinius kriterijus 45 minutes, klasifikuojamas kaip REI 45.

Be šių pagrindinių kriterijų, vertinamos ir kitos saugumo savybės: spinduliavimas (W), atsparumas mechaniniam poveikiui (M), savaiminio užsidarymo savybė (durims) (C), dūmų išplitimas (S), tolesnis galios ir/arba signalo perdavimas (P arba PH), atsparumas karščiui (V), atsparumas suodžiams (G), natūralaus dūmų ir karščio vėdinimo savybė (B), sustiprinto dūmų ir karščio vėdinimo savybė (ventiliatoriai) (F).

ROCKWOOL priešgaisrinė laboratorija

Priešgaisrinė laboratorija ROCKWOOL International A/S yra viena didžiausių Europoje statybinių medžiagų gaisrinių bandymų laboratorija. Joje per metus atliekama per 500 reagavimo į gaisrą, atsparumo ugniai ir įvairius natūriniai bandymai. Laboratorijos patirtis naudojama ne tik gaisro požiūriu saugiems „ROCKWOOL“ produktams kurti. Šią patirtį labai vertina projektuotojai, ugniagesių tarnybos ir kitos įvairios institucijos, kurioms reikalinga profesionali konsultacija, o ir kitos bendrovės, norinčios išbandyti savo produktų atsparumą ugniai.

„ROCKWOOL“ priešgaisrinė laboratorija labai aktyviai dalyvauja kuriant naujuosius Europos Sąjungos bandymų standartus, bendradarbiaudama su visomis kitomis oficialiomis ES priešgaisrinėmis laboratorijomis. „ROCKWOOL“ priešgaisrinė laboratorija atlieka daugybę įvairių gaisrinių bandymų, įskaitant ir daugumą ES natūrinių bandymų.

7 Akmens stiprybės

Sužinokite daugiau apie kitas unikalias akmens savybes, kurios perteikiamos mūsų gaminiuose.