ROCKWOOL akmens vatos gamybos procesas

Gamybos procesas

Sudėtingo proceso idėja kaip pagaminti akmens vatą buvo pasiskolinta iš Havajų. Šių salų gyventojai po ugnikalnio išsiveržimų ant žemės rasdavo akmens skaidulų panašių į vilną. Jie manė, kad tai buvo jų deivės Pele plaukai, išrauti jos nesutramdomo įniršio metu. Šiandien mes žinome, kad akmens vata yra daug daugiau nei tai. Mes turime atradę unikalių savybių medžiagą, kuri puikiai tinka plačiam panaudojimui. Taigi todėl ROCKWOOL grupė jau daugiau kaip 60 metų mėgina imituoti Havajų deivę.

Gana sudėtingas procesas

ROCKWOOL grupė praleido daugiau nei 60 metų stengdamasi pagerinti akmens vatos gamybos procesą.

Pradžioje viskas buvo atliekama rankiniu būdu - pradedant nuo apmokyto darbuotojo, kuris į krosnį sužerdavo apytikslius kiekius žaliavos ir baigiant pagaminto produkto supakavimu.

Kaip kietą akmenį paversti į minkštą vatą

Šiandien akmens vatos gamyba ROCKWOOL gamyklose yra ganėtinai  sudėtingas procesas.

Žaliavos ir koksas automatiškai pilami į lydkrosnę iš viršaus. Iš lydkrosnės apačios ištekantis lydalas nukreipiamas ant išplaušinimo įrenginių kur ir susiformuoja plaušeliai. Papildomai pridėjus nedidelius kiekius rišiklių ir tepalų plaušeliai surenkami nusodinimo kameroje ant juostinių konvejerių. Vatos gaminio struktūra ir tankis yra reguliuojami, kol ji patenka į kietinimo kamerą. Šios savybės išlieka rišikliui sukietėjus. 

Tuomet sukietėjusi vata pjaustoma pjūklais ir pakuojama arba nukreipiama į kitą įrangą papildomam apdirbimui.

Dūmai ir dujos iš gamybos įrenginių: krosnies, išplaušinimo ir kietinimo kamerų yra išvalomi filtrais prieš joms patenkant į dūmtraukį. Gamybos metu neišvengiamai susidariusios atliekos yra perdirbamos gamyklose

Mineralinio pluošto fizikinės ir cheminės savybės

Akmens vatą sudaro dirbtinis mineralinis pluoštas, kuriame yra nuo 95,5 % iki 99,5 % amorfinių silikatų ir nuo 0,5 % iki 4,5%  organinio rišiklio mišinio (vandeninio fenolio-formaldehido dervos emulsija).

Mineralinio pluošto fizikinės ir cheminės savybės

Cheminė sudėtis Kiekis akmens vatos pluošte (masės %)
Silicio dioksidas (išreikštas kaip SiO2) 34-45
Aliuminio oksidas (išreikštas kaip Al2O3) 15-24
Geležies oksidas (išreikštas kaip Fe2O3) 2-11
Kalcio ir magnio oksidai (išreikšti kaip CaO + MgO) 20-35
Natrio ir kalio oksidai (išreikšti kaip Na2O + K2O) 1-7
Vidutinis plaušų skersmuo 3-6 µm

7 Akmens stiprybės

Sužinokite daugiau apie kitas unikalias akmens savybes, kurios perteikiamos mūsų gaminiuose.