Kas yra urbanizacija?

Prognozuojama, kad toliau didėjant žmonių skaičiui ir vykstant urbanizacijai, miesto gyventojų skaičius išaugs iki 2,5 mlrd. žmonių ir šio proceso poveikis moderniai gyvensenai tik stiprės. Tiesą sakant, kiekvieną savaitę apie 1,5 mln. žmonių persikelia į miestus ir iki 2050 m. beveik du trečdaliai viso pasaulio žmonių gyvens miestuose.
Ši nevaldoma urbanizacija kelia daug sunkių su visuomenės sveikata, žmonių savijauta, saugumu ir viešojo gyvenimo kokybe susijusių problemų. Mums kels pavojų didelė aplinkos tarša, klimato kaita ir žmonių migracija, nekalbant jau apie atliekų tvarkymą. Europoje patys pastatai sunaudoja beveik du trečdalius viso pirminės energijos kiekio ir nepaliaujamai išskiria šiltnamio efektą sukeliančius dujas.

Ar žinojote...?

Urbanizacija kelia daug sunkių su visuomenės sveikata, žmonių savijauta, saugumu ir bendrąja gyvenimo kokybe susijusių uždavinių. Jeigu naujuose ir esamuose namuose pavyktų sutaupyti daugiau energijos, galėtume užtikrinti, kad miestai būtų sveikesni gyventi, saugesni ir tvaresni.

RockWorld imagery, The big picture, street, urban, city