Akmens vata turi nemažai įvairių techninių niuansų, todėl visko apie akmens vatos gaminius žinoti neįmanoma. Ieškokite informacijos mūsų puslapyje, o mes pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus gautus iš vartotojų ir besidominčių mūsų produkcija.

Prieš užduodami klausimus, pasitikrinkite, galbūt rasite atsakymus šiame puslapyje. Dažniausiai užduodami klausimai kategorizuoti pagal jų specifiką: bendroji informacija, gaminiaipanaudojimas ir pan.

Jei atsakymai nėra pakankamai išsamūs ar neradote jus dominančios temos parašykite mums užpildydami puslapio apačioje esančią formą. Pasistengsime kuo skubiau ir kuo išsamiau išspręsti jūsų užklausą.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kategorijos

Bendroji informacija

Ar ROCKWOOL gaminiai yra saugūs degimo atžvilgiu?

Visi be dangos, padengti aliuminio folija ir stiklo pluoštu ROCKWOOL gaminiai yra nedegūs ir atitinka A1 gaisrinę klasifikaciją.

Ar turite parengę ROCKWOOL gaminių saugos duomenų lapą (SDL)?

Pagal Europos Reglamentą Nr. 1907/2006 (REACH) dėl cheminių medžiagų registracijos (patvirtintą 2007 m. birželio 1 d.) saugos duomenų lapai yra privalomi tik pavojingoms medžiagoms ir mišiniams/preparatams. Mineralinės (akmens) vatos produktai (plokštės arba dembliai) pagal REACH galiojančius reikalavimus nėra priskiriami pavojingoms medžiagoms, todėl pagal galiojančius reglamentus saugos duomenų lapas nėra privalomas. Nepaisant to, ROCKWOOL įmonė nusprendė savo klientams pateikti informaciją, kuri reikalinga saugiam mineralinės (akmens) vatos produktų naudojimui ir išleido medžiagos saugaus naudojimo instrukciją.

CE ženklinimas: Ką simbolizuoja CE ženklas?

CE yra Europos Bendrijos ženklas, kuris pažymi, kad gaminys atitinka Europos standartų reikalavimus, kurie surašyti kaip atitikimo Europos direktyvoms priemonė. Statybų sektoriui taikoma Statybos produktų direktyva SPD 89/106/EEC. Standartas ypač reikalingas kaip priemonė parodyti atitikimą esminiams SPD reikalavimams.

Pastaba: Esminiai reikalavimai - tai mechaninis atsparumas ir pastovumas, gaisrinė sauga, higienos, sveikatos ir aplinkos apsauga, naudojimo sauga, apsauga nuo triukšmo, energijos taupymas ir šilumos išsaugojimas.

Kaip ilgai džiūna akmens vata?

Džiūvimo proceso trukmė priklauso nuo sugerto vandens kiekio gaminyje bei vėdinimo intensyvumo, temperatūros ir atmosferos drėgmės. Kadangi šios sąlygos gali skirtis, neįmanoma tiksliai nustatyti, kiek laiko reikia gaminiui visiškai išdžiūti.

Kas atsitinka sudrėkus akmens vatai?

Jeigu akmens vatai leidžiama natūraliai išdžiūti prieš tęsiant apdailos darbus, jos pradinės savybės atgaunamos su sąlyga, kad:

  • Drėgnas gaminys nebuvo pernelyg stipriai suspaustas ar kaip nors kitaip mechaniškai pažeistas;
  • Gaminys nepaveiktas cheminėmis medžiagomis bei neapgadintas dėl cheminių medžiagų, esančių vandens sudėtyje poveikio.
Kas yra „šalčio tiltelis“?

"Šalčio tiltelis“ atsiranda tuomet, kai izoliaciniame sluoksnyje atsiranda tarpai dėl izoliacinės medžiagos susitraukimo arba dėl prasto izoliacijos sluoksnių sutvirtinimo ar montavimo.

Kas yra ROCKWOOL izoliacinės medžiagos?

ROCKWOOL - tai izoliacija iš akmens vatos. Ji gaunama iš gausių vulkaninių uolienų telkinių, kurie išlydomi lydkrosnėje, primenančioje valdomą žmogaus sukurtą ugnikalnį. Kai ištirpinta lava išteka iš krosnies, ji išplaušinama, apdorojama hidrofobizatoriais ir rišikliais. Gamybos proceso metu suformuotas pluoštas supjaunamas arba iš jo gaminami įvairaus pavidalo gaminiai (dembliai, kevalai). ROCKWOOL akmens vata yra neorganinio pobūdžio ir idealiai tinka šilumos, priešgaisrinei ir garso izoliacijai, kuri panaudojama skirtingų labai įvairios paskirties pastatuose, inžinerinių įrenginių ir sistemų izoliavime.

Kokios yra perdirbamos ROCKWOOL produkcijos atliekos?

Gamybos procese perdirbamos ne tik ROCKWOOL atraižos, kitos ROCKWOOL gamybos atliekos bei grąžinti iš statybų ROCKWOOL gaminiai, bet ir panaudojami atidžiai atrinkti kitų pramonės šakų šalutiniai produktai. 1500 ºC ROCKWOOL gamybos krosnis puikiai pritaikyta grynų žaliavų, kaip antai uoliena ar kuras, pakeitimui panašios cheminės sudėties atliekomis. Šios perdirbtos ar pakartotinai panaudotos medžiagos sudaro daugiau nei 50% pagamintos ROCKWOOL produkcijos svorio. ROCKWOOL gaminių „perdirbamumas“ akivaizdžiai skiriasi nuo kai kurių kitų izoliacijos medžiagų perdirbimo galimybių.

Kokioje temperatūroje ROCKWOOL gaminiai veiksmingi?

Ribinė ROCKWOOL izoliacijos temperatūra lygi 1000 ºC. ROCKWOOL produktų gamyboje naudojamas rišiklis, kuris yra atsparus temperatūrai iki 250 ºC. Kai kurie dengti gaminiai naudojami ir žemesnėse temperatūrose.

Koks ROCKWOOL gaminių efektyvumas?

Termoizoliacijos efektyvumą apibūdina šilumos laidumo koeficientas. Jo pagrindu apskaičiuojamas būtinas medžiagos storis. Medžiagų iš akmens vatos šilumos laidumo koeficientai laikomi vienais geriausių savo kategorijoje (0.035-0.045 W/mK) Pavyzdžiui pagal savo termoizoliacines savybes 5 cm storio plokštė SUPERROCK prilyginama 100 cm plytų sluoksniui. Tai reiškia, kad ROCKWOOL termoizoliacija geriausiai saugo šilumą - žiemą ir vėsą - vasarą.

Koks ROCKWOOL gaminių tankis?

Nėra vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą. ROCKWOOL gaminiai turi labai plačią paskirtį, todėl reikalingas skirtingas tankis, kuris išgaunamas gamybos proceso metu. Geriausiai žinomas ROCKWOOL gaminys yra SUPERROCK, ­nedidelio tankio (35 kg/m³) medžiaga, paprastai naudojama atitvarų šiluminei izoliacijai, kurios neveikia eksploatacinės apkrovos. Kitame tankio skalės gale yra didelio tankio (daugiau nei 1000 kg/m³) presuotų ROCKWOOL plokščių sistema, skirta pastatų apdailai. Platus ROCKWOOL gaminių asortimentas apima tokius gaminius, kaip dembliai, plokštės, dvitankės plokštės, kevalai ir techninė vata, kurie siūlomi skirtingo tankio ir storio, labiausiai atitinkančio konkrečią paskirtį.

Koks ROCKWOOL naudojimo poveikis/nauda aplinkai?

Natūrali gamtinė medžiaga - uoliena, naudojama ROCKWOOL gamyboje, yra gausus žaliavų šaltinis. Gamybos proceso bei gaminių realizavimo metu itin rūpinamasi, kad būtų sumažintas poveikis aplinkai. ROCKWOOL atidžiai tikrina gamybos procesą, siekdama užtikrinti, kad bet kokių medžiagų išsiskyrimas neviršytų nustatytų normų. ROCKWOOL grupės politika yra laikytis aplinkosaugos standartų labiau nei reglamentuoja šalies arba vietiniai reikalavimai. Lyginant su visomis pagamintomis izoliacijomis, ROCKWOOL tikriausiai turi mažiausias energijos sąnaudos gamybai. 1 kv.m. ROCKWOOL gamybos aplinkosauginė grąža skiriasi priklausomai nuo produkto paskirties, tačiau paprastai šis skaičius yra lygus apie  100-300 prie 1 sienų izoliacijos sistemose ir yra kur kas didesnis karštų pramoninių vamzdžių ir technologijų izoliacijoje - paprastai virš 10,000 prie 1. Energijos taupymas yra tiesiogiai proporcingas naudojamos izoliacijos storiui. Pastogės 1 kv.m. 150 mm storio izoliacijos apšiltiimas siejamas su apytiksliai 65 MJ (megadžauliais) energijos vienkartinėmis sąnaudomis, tačiau kasmet padeda sutaupyti apie 350 MJ. Tinkamai izoliavus vieno aukšto namo 100 m² palėpę, per 50 metų sutaupoma virš 1.8 milijonų MG. Panašiai vienas bėginis metras 130 mm ROCKWOOL vamzdžio kevalo ant 273 mm skersmens vamzdžio, esant 450 °C darbinei temperatūrai, paprastai per vienerius eksploatavimo metus padeda sutaupyti apie 460,000 MJ lyginant su vienkartinėmis 300 MJ instaliavimo energijos sąnaudomis.

Kur įrengiamas garų izoliacijos sluoksnis?

Garų izoliacijos sluoksnis visuomet įrengiamas iš šiltosios izoliacijos pusės. Šis sluoksnis leidžia kontroliuoti garų, išsiskiriančių į konstrukciją, patekimą.

Tinkuojami fasadai

Kodėl nepatartina šiltinti namą iš vidaus?

Šiltinimo iš vidaus būdas turi keletą didelių trūkumų:

  • Pažeidžiama taisyklė, teigianti, kad sluoksnių laidumas garams daugiasluoksnėje konstrukcijoje turi didėti iš vidaus į išorę. Siekiant išvengti termoizoliacijos veikimo drėgmės sąlygomis, iš vidinės jos pusės būtina panaudoti garus izoliuojantį sluoksnį. Jeigu nėra priverstinės ventiliacijos, drėgmė gali pradėti kauptis izoliuojančiame sluoksnyje, kas savo ruoštu sąlygoja pelėsio ir grybelio atsiradimą vidiniame sluoksnyje;
  • Tokiu būdu apšiltinant namą, laikanti siena neapsaugoma nuo išorinio aplinkos poveikio, o būtent temperatūros svyravimų, t.y apšiltinta siena praranda savo pranašumą  - didelį ilgaamžiškumą.

Pertvaros

Kaip sumažinti triukšmą, sklindantį iš kaimyninių patalpų?

Tai prikaluso nuo to, kokio tipo siena ar pertvara turi būti izoliuota nuo garso. Garso izoliacijos pagerinimai gali būti sudėtingi, tačiau ROCKWOOL siūlo keletą gaminių ir sistemų, kurios padeda sumažinti garso sklidimą per konstrukcijas. Smūgio ir ore sklindatys (atsispindintys ir besiskverbiantys) garsai priklausomai nuo dažnio diapazono sklinda įvairiais būdais ir veikia skirtingai. Sėkmingas ROCKWOOL garso izoliacijos veikimo principas - tai garso bangų sugėrimas. Kita vertus, kai kurių dažnių, tokių kaip eismo dundesys, mūsų gaminiai negali veiksmingai kontroliuoti.

ROCKSONIC SUPER plokštės sienoms ir pertvaroms efektyviai sumažina garso decibelų lygį (dB). Jos gali būti tvirtinamos ant sienų arba ant medinių rėmų atskirai nuo pagrindinės konstrukcijos, siekiant išvengti garso susijungimo galimybės. Grindų izoliavimui naudojamos STEPROCK PLUS izoliacinės plokštės, kurios pasižymi tiek šilumos, tiek akustinės izoliacijos savybėmis ir gali būti naudojama įvairios paskirties pastatuose.

Priešgaisrinė izoliacija

Kaip dėl priešgaisrinės plieninių konstrukcinių (sijų ir kolonų) apsaugos?

CONLIT sistema gali suteikti iki 4 valandų priešgaisrinę apsaugą plieno sijoms ir kolonoms. Jeigu svarbi išvaizda, CONLIT sistemą galima įrengti, suteikiant stačiakampę arba profiliuotą apsaugą 2, 3 ar 4 pusių neapsaugotam plienui.

Padengta stiklo audiniu, aliuminio folija arba be jokios dangos, reikiamoje vietoje ji gali būti priklijuojama arba fiksuojama smeigėmis. Taip tvarkingai užbaigiami konstrukciniai darbai, o prireikus gali būti atliekama apdaila. CONLIT plokštes lengva supjaustyti reikalinga forma, kas palengvina gaminio pritaikymą pagal poreikį.