Efektyvių izoliacinių gaminių naudojimas turi didelę įtaką pastato energijos vartojimui ir priešgaisrinei saugai. Tačiau pagrindinė problema, kurią sprendžia grindų šiltinimas yra garso lygio mažinimas ir akustinis komfortas. Grindų konstrukcijoje panaudojus ROCKWOOL izoliaciją pagerėja akustinis komfortas visoje patalpoje, sumažėja sklindančio garso lygis, triukšmas iš gretimų patalpų, vibracija ir aidėjimas.

Tiesa, norint tinkamai apsisaugoti nuo įvairaus triukšmo yra būtina identifikuoti triukšmo kilmę ir tipą. Grindų šiltinimas vata yra vienas populiariausių triukšmo izoliavimo sprendimų, tačiau siekiant užtikrinti geriausią rezultatą, reikia atkreipti ir į konstrukcijos ypatumus, darbo kokybę bei naudojamas medžiagas.

Garso izoliavimas

Gyvenamosiose ir visuomeninėse patalpose pagrinde vyrauja oro, smūgio ir struktūrinis triukšmas. Ore sklindančio triukšmo šaltiniai, yra tie, kurie triukšmą skleidžia oro bangomis (pvz. žmonių balsai, buitinė garso ar vaizdo technika, muzikos instrumentai, išorinis triukšmas ir t.t.). Jis sklinda per atitvaras ir apylankiniais keliais į gretimas patalpas.

Smūgio triukšmo šaltiniai yra dinaminiai poveikiai į grindis (žingsniai, baldų stumdymas, netyčiniai daiktų kritimai). Šis triukšmas sklinda tiesiogiai atitvaromis ir apylankiniais keliais į gretimas patalpas per besiribojančias konstrukcijas. 

Garso šaltiniai, sąveikaujantys su pastato konstrukcijomis sukelia struktūrinį triukšmą (hidrauliniai vandentiekio sistemos smūgiai, liftai, sienos gręžimas), kuris pastato konstrukcijomis gali sklisti labai dideliais atstumais.

Norint užtikrinti ramybę esant triukšmui gretimose patalpose, vienas efektyviausių būdų tam yra grindų šiltinimas akmens vata. 

Ore sklindančio garso izoliavimas

Ore sklindančio garso izoliavimo rodiklis R'w (dB) nusako pastato atitvarų sugebėjimą silpninti ore sklindantį garsą (iš vienų patalpų ar iš išorės į kitas patalpas). Kuo R'w didesnis, tuo mažiau triukšmo prasiskverbia pro atitvarą. 

Smūgio garso izoliavimas

Smūgio garso izoliavimo rodiklis nusako tarpaukštines perdangos savybę sumažinti triukšmą, kuris susidaro vaikštant arba beldžiant į perdangą, pvz., žemiau esančioje patalpoje. Normuotojo svertinio smūgio garso lygis žymimas L'n,w (dB). Kuo mažesnis perdangos koeficientas L'n,w, tuo geriau ji izoliuoja smūgio garsą.

Tarpaukštinės perdangos šiltinimas akmens vata STEPROCK PLUS išsprendžia ne tik šilumos išlaikymo problemą, bet ir iš viršutinių patalpų sklindantį smūgio garsą. 

Aidėjimas

Viena iš kietiems ir lygiems paviršiams būdingų savybių yra garso bangų atspindėjimas, o ne slopinimas sugeriant. Patalpoje, padengtoje tokiomis medžiagomis, triukšmo šaltinis sustiprinamas. Šis procesas vadinamas reverberacija (aidėjimu).

Aidėjimo trukmė - laiko tarpas, per kurį, nutraukus garso spinduliavimą, garso slėgio lygis sumažėja 60 dB. Aidėjimo trukmė priklauso nuo dažnio.

Šildomų grindų įrengimas ant grunto taip pat gali sumažinti aidėjimo problemą, kadangi akmens vata pasižymi puikiomis akustinėmis savybėmis.

Sprendimai grindų, perdangų ir lubų izoliacijai

Gaminiai

grindų ir lubų izoliacijai

STROPROCK G
Statybinės izoliacijos gaminiai, Gaminiai, Grindys ir lubos

STROPROCK G

Žiūrėti gaminį
Palyginti
STEPROCK PLUS
Statybinės izoliacijos gaminiai, Gaminiai, Grindys virš perdangos, Grindys ir lubos, Grindys virš perdangos su oro tarpu

STEPROCK PLUS

Žiūrėti gaminį
Palyginti
STEPROCK SUPER
Statybinės izoliacijos gaminiai, Gaminiai, Grindys ant grunto, Grindys ir lubos, Grindys ant grunto su oro tarpu

STEPROCK SUPER

Žiūrėti gaminį
Palyginti
SUPERROCK
Statybinės izoliacijos gaminiai, Gaminiai, Grindys virš vėdinamo pogrindžio, Grindys ir lubos, Trisluoksnio mūro sienos, Vėdinami fasadai, Vėdinamos karkasinės sienos su dailylentėmis, Pertvara tarp butų, Pertvaros, Pertvara su dvigubo karkaso ir dviejų gipso kartono plokščių sluoksniu, Pertvara su viengubo karkaso ir dviejų gipso kartono plokščių sluoksniu, Pertvara su viengubu karkasu ir vienu gipso kartono plokščių sluoksniu, Vėdinamas šlaitinis stogas, Šlaitiniai stogai, Grindys virš perdangos su oro tarpu, Grindys ant grunto su oro tarpu, Vėdinamos pastogės šiltinimas, Vėdinamos karkasinės sienos su rąstų apdaila

SUPERROCK

Žiūrėti gaminį
Palyginti
TOPROCK PREMIUM
Šlaitinis stogas lubų lygyje, Šlaitiniai stogai, Grindys virš perdangos su oro tarpu, Grindys ir lubos, Vėdinamos pastogės šiltinimas, Vėdinamos karkasinės sienos su dailylentėmis, Vėdinami fasadai, Vėdinamas šlaitinis stogas, Statybinės izoliacijos gaminiai, Gaminiai

TOPROCK PREMIUM

Žiūrėti gaminį
Palyginti
TOPROCK PLUS
Šlaitinis stogas lubų lygyje, Šlaitiniai stogai, Neeksploatuojamos palėpės šiltinimas, Grindys virš perdangos su oro tarpu, Grindys ir lubos, Vėdinamos pastogės šiltinimas, Vėdinamas šlaitinis stogas, Statybinės izoliacijos gaminiai, Gaminiai

TOPROCK PLUS

Žiūrėti gaminį
Palyginti

Ieškokite ROCKWOOL prekybos vietų arčiausiai namų

Showing
Offices & Factories near you