Plokščio stogo izoliacija

Plokščias stogas yra tipinis sprendimas sandėliuose, gamybos ar sporto pastatuose, prekybos centruose, dažnu atveju daugiabučiuose gyvenamosiuose pastatuose ir vis populiarėja privačiuose namuose, kuriuose stogo nuolydis yra mažiau nei 5°. Tokia technologija yra plačiai naudojama ir pastatuose kur nuolydis gali siekti net 45°.

Yra daug įvairių dangų rinkoje - nuo prilydomų bituminių dangų, PVC, TPO, EPDM menbranų, net iki tradicinių skardinių dangų su falcais. Kiekviena iš šių medžiagų turi skirtingas charakteristikas, tačiau visos jos turi būtų montuojamos ant stabilaus paviršiaus kuris neturės neigiamos įtakos būsimiems konstrukcijos parametrams. 

Pasirinkus šilumos izoliaciją stoginėmis plokštėmis HARDROCK MAX, MONROCK MAX E, ROOFROCK 30 E, TF BOARD, ROOFROCK 50 kartu su tokiais priedais kaip ROCKFALL elementai šlaito formavimui galite būti ramūs, jog pasirinkote stabilų pagrindą. ROCKWOOL medžiagos yra pagamintos iš akmens ir pasižymi labai geromis matmenų stabilumo savybėmis. Be to šiai šilumos izoliacijai būdingas ir savybių ilgaamžiškumas, kadangi bėgant laikui šilumos laidumas nesuprastėja, tai patvirtina bandymai ir standartai, net praėjus daugiau kaip 50 metų nuo montavimo.

ROCKWOOL nedegios stogo plokštės yra saugios montavimo procese, kuomet naudojamos liepsna ir karštis prilydant viršutinį stogo sluoksnį ar membraną. Plokščių nedegumas taip pat reiškia gyventojų saugumą, o dažnu atveju ir mažesnes draudimo įmokas.

Naudojant natūralias medžiagas, tokias kaip akmens vata, stogo dangai, šiluminė izoliacija išlaiko komfortišką ir stabilų klimatą pastato viduje, apsaugo gyvybes ir turtą nuo gaisro pavojaus, sugeria triukšmą ir pagerina akustiką. Ne gana to, ROCKWOOL akmens vatos plokščių montavimas yra labai paprastas, nepriklausomai nuo pasirinktos dangos. 

Svarbūs sprendimai plokščio stogo technologijoje:

  • Kokį paklotą naudoti? Dažniausiai yra du pasirinkimai: gelžbetoninės perdangos plokštės, dažniausiai naudojamos gyvenamųjų namų statyboje arba profiliuotos skardos paklotas, dažniausiai naudojamas gamybos paskirties pastatuose, arenose, sandėliuose ir pan. projektuose.
  • Ar erdvė po stogu bus, taip vadinama, sausa ar drėgna (pvz. baseino erdvė). Įsivertinimas leis teisingai pasirinkti garo izoliaciją ir surinkimo technologiją.
  • Garo izoliacija turėtų būti įrengiama ant paviršiaus - dažniausiai gelžbetoninio arba profiliuotos skardos.
  • Šiluminės izoliacijos medžiagų pasirinkimas. Kuomet renkatės iš ROCKWOOL stoginių plokščių, įsivertinkite visos konstrukcijos storį pagal vietinius reikalavimus arba projektą, nepamiršdami įsivertinti ir stogo naudojimo paskirties. Pvz. jeigu planuojate apkrovas ar įrengti žalią stogą, rekomenduojame naudoti HARDROCK MAX plokštes.
  • Tokie teisės aktuose numatyti reikalavimai stogo konstrukcijai kaip, šilumos izoliacija, priešgaisrinė klasė, garso izoliacija ir kt. turi būti išspręsti.
  • Kuomet renkatės statybinės medžiagas atsižvelkite į tvarumą ir estetinį pritaikymą.