Plokščio stogo izoliacija

Stogai, kurių nuolydis yra mažesnis nei 7° vadinami plokščiais (arba sutapdintais, nes stogo konstrukcijai naudojamas viršutinis denginys). Toks stogas yra tipinis sprendimas daugumoje pramoninių pastatų: sandėliuose, gamybos cechuose ar viešosios paskirties pastatuose: prekybos centruose, sporto ar pramogų arenose, o dažnu atveju daugiaaukščiuose administraciniuose bei gyvenamuosiuose pastatuose. Dėl daugybės įvairių medžiagų ir sprendimų pasirinkimo tokia stogų įrengimo technologija gali būti taikoma ir stogams kuriuose nuolydis gali siekti net 45°.

Tarp galimų stogo dangų variantų rinkoje yra didelis pasirinkimas - nuo prilydomų bituminių dangų, PVC, TPO, EPDM membranų, iki tradicinių skardinių dangų su falcais. Kiekviena iš šių medžiagų turi skirtingas savitąsias charakteristikas, tačiau visos jos turi būtų montuojamos ant stabilaus pagrindo ar paviršiaus, kuris neturės neigiamos įtakos eksploatacijos metu

Plokščių stogų šiltinimo sluoksniui pasirinkus ROCKWOOL akmens vatos stogines plokštesHARDROCK MAX,MONROCK MAX E,ROOFROCK 30 E, ROOFROCK 80,ROOFROCK 50kartu su papildomais priedais kaip ROCKFALL elementai - galite būti ramūs, jog pasirinkote stabilų stogo dangos pagrindą. ROCKWOOL medžiagos yra pagamintos iš uolienų, todėl pasižymi itin aukštu matmenų stabilumu. Be to, akmens vatos šilumos izoliacijai būdingas ir savybių ilgaamžiškumas, kadangi bėgant laikui šilumos izoliavimas nesuprastėja, tai patvirtinta bandymais ir eksperimentais, net praėjus daugiau kaip 50 metų nuo eksploatavimo pradžios. 

ROCKWOOL stogo plokštės yra nedegios, todėl saugios stogo įrengimo proceso metu, kuomet naudojama atvira liepsna ar karštas oras prilydant bitumines dangas ar membranas. Akmens vata klasifikuojama A1 degumo klasei, kuri yra pati saugiausia, todėl užtikrinamas aukštas pastatų ir gyventojų saugumas, kas dažnu atveju reiškia ir mažesnes įmokas draudimui. 

Ilgaamžių medžiagų, tokių kaip akmens vata, naudojimas stogų šiluminei izoliacijai leidžia užtikrinti  komfortišką ir pastovų mikroklimatą pastato viduje, apsaugoti gyvybes ir turtą nuo gaisro pavojaus, izoliuoti triukšmą ir pagerinti patalpų akustiką. Ne gana to, ROCKWOOL akmens vatos plokščių montavimas yra labai paprastas, nepriklausomai nuo pasirinktos stogo dangos.  

Keletas svarbių aspektų plokščio stogo įrengimo sprendimuose:

  • Koks bus pagrindas? Dažniausiai yra du pasirinkimai: gelžbetoninės perdangos plokštės, naudojamos gyvenamuosiuose namuose bei administraciniuose pastatuose arba profiliuotos skardos paklotas, naudojamas gamybos paskirties pastatuose, sporto ar pramogų arenose, sandėliuose ir pan. objektuose.
  • Koks bus veiklos pobūdis pastatų viduje? Ar tai bus šildomos patalpos, ar bus didelio drėgnumo aplinka (pvz. baseinas)? Žinant tokią informaciją galima teisingai pasirinkti sprendimus, tinkamą garo izoliaciją bei įrengimo technologiją.
  • Garo izoliacija turėtų būti įrengiama ant paviršiaus - dažniausiai gelžbetoninio arba profiliuotos skardos.
  • Kokia šilumos izoliacija? Ir iš kokių medžiagų? Šiltinimo sluoksnio storį visuomet būtina parinkti atsižvelgiant į norminius reikalavimus atitvaroms pagal pastato paskirtį. Nereikia pamiršti įvertinti ir tai ar stogas bus eksploatuojamas ar ne. Jei ant stogo planuojate vykdyti  elektros gamybą iš atsinaujinančių šaltinių arba įsirengti apželdintą stogą, rekomenduojame naudotiHARDROCK MAXplokštes.
  • Be to, ir kiti teisės aktuose numatyti reikalavimai stogo konstrukcijai - tokie kaip energinio efektyvumo, atsparumo ugniai ar garso izoliacijos klasė ir kt. turi būti apsprendžiami projekte.
  • O renkantis statybinės medžiagas ir produktus atsižvelkite į jų tvarumą bei ilgaamžiškumą.

Ieškokite ROCKWOOL prekybos vietų arčiausiai namų

search

Showing
Offices & Factories near you