Pastatų priešgaisrinė apsauga

Kiekvienas statybos objektas turi būti suprojektuotas, pastatytas, naudojamas ir prižiūrimas laikantis techninių ir saugos reikalavimų. Žinios turėtų būti pritaikomos, o principai išlaikyti norint atitikti statybos metu keliamus reikalavimus susijusius su: statybos sauga, priešgaisrine sauga, eksploatavimo sauga, tinkama higienos ir sveikatos apsauga, aplinkos apsauga, apsauga nuo triukšmo ir vibracijos, energijos taupymu ir tinkama atitvarų šilumos izoliacija.

Priešgaisrinė sauga yra laikoma itin svarbia dalimi statyboje. 

Prieš pasirenkant priešgaisrinę apsaugą, verta žinoti:

Europos Sąjungos šalyse, vadinamoji Euroklasė, atspindi produkto reakciją į ugnį. Ją nustatant atsižvelgiama į šiuos parametrus: išleidžiamos šilumos kiekį ir energijos išleidimo greitį, užsidegimo laiką, liepsnos plitimą, dūmų susidarymą, degančių lašų ir dalelių atsiradimą. Statybos produktai (išskyrus grindis) atitinka A1 - F klasę.

A1 - visiškai nepalaiko degimo, A2 - beveik nepalaiko degimo, B - nežymiai palaiko degimą, C - kažkiek palaiko degimą, D - ženkliai palaiko degimą, E - Skatina degimą, F - nenustatyta degumo klasė.

Akmens vata atitinka A1 degumo klasę.

ROCKWOOL akmens vata yra viena iš nedaugelio izoliacinių medžiagų, kurios gali atlaikyti ugnies temperatūrą viršijančią 1000°C!

  • Akmens vata yra nedegi medžiaga, atitinkanti A1 klasę;
  • Akmens vata ROCKWOOL užtikrina apsaugą nuo ugnies visuose pastato elementuose;
  • Po ilgai trunkančio degimo, virš 1200°C, produktų viršutiniai sluoksniai neskatina degimo, o pradeda tirpti.

Statybiniai elementai, izoliuoti akmens vata ROCKWOOL, turi didelį atsparumą ugniai:

  • R – aukštas akmens vatos ROCKWOOL atsparumas ugniai, kartu su formų stabilumu, veikia konstrukcijos stiprumą ir prailgina laiką prieš konstrukcijos susilenkimą;
  • E – konstrukcija apsaugota akmens vata ilgiau išlaiko vientisumą veikiama ugnies, todėl laimime laiko prieš gaisro persikėlimą į gretimas patalpas;
  • I – ROCKWOOL akmens vata izoliuoja konstrukcijas net ir prie labai aukštos temperatūros. Tai reiškia, kad karštis sunkiai prasiskverbia per pertvaras ir sumažina savaiminio užsidegimo riziką konstrukcijos pusėje, kuri nėra tiesiogiai veikiama gaisro.

ROCKWOOL Lietuva jums siūlo visapusišką CONLIT sprendimų sistemą, skirtą pasyviai pastatų apsaugai.

  • CONLIT sistema yra išbandyta ir praturtinta medžiagų ir technologiniais sprendimais, todėl gali būti naudojama įvairių tipų konstrukcijų priešgaisrinei apsaugai;
  • CONLIT sistema turi pilną dokumentaciją leidžiančia prekiauti šiais produktais, t.y. technines deklaracijas, atitikties sertifikatus, higienos pažymėjimus ir kt.

Ką galima izoliuoti su CONLIT akmens vata?

CONLIT sistemai yra sukurta speciali skaičiuoklė FIREPRO, kuria galėsite apskaičiuoti reikiamą storį savo projektui ar reikiamai izoliuoti konstrukcijai, pasirinksite tinkamiausią gaminį ir įsivertinsite projekto kaštus.

FIREPRO atsisiųskite čia.

Ieškokite ROCKWOOL prekybos vietų arčiausiai namų

Showing
Offices & Factories near you

0

gyvenamosios, viešbučių, gamybos ir pramonės, pagalbinio ūkio paskirties pastatų gaisrai

0

visų gaisrų gyvenamuosiuose pastatuose kilo nuo krosnių, židinių bei dūmtraukių neteisingo įrengimo arba eksploatacijos ar elektros prietaisų, instaliacijos gedimų