Šlaitinio stogo ar palėpės izoliacija

Iš vienos pusės šlaitinis stogas tai išorinė atitvara skirianti vidaus patalpas nuo lauko, iš kitos palėpė tai erdvė tarp pastato viršutinio aukšto perdangos, sienų ir stogo. Statant namą vertėtų pagalvoti ar įrengti palėpę iš karto ar palikti kaip neeksploatuojamą? Ar ateityje tokiospalėpės paskirtis gali keistisir taps gyvenamąją patalpa? Bet kuriuo atveju, ROCKWOOL akmens vata tinkamas pasirinkimas ir šlaitinio stogo, ir palėpės šiltinimui. 

Ar kiekviena palėpė yra tinkama joje įrengti gyvenamąsias patalpas? 

Tai priklauso nuo po stogu esančios erdvės ploto ar aukščio. Normatyviniai dokumentai numato, kad palėpės patalpos aukštis žemiausioje dalyje turi būti ne mažesnis kaip 1,6 m, o tuo tarpu 3,5 m2 ar didesniame patalpos plote aukštis turėtų būti ne mažesnis kaip 2,3 m. Todėl apskaičiuojant palėpės plotą, atsižvelgiama tik į tą dalį, kurios aukštis yra didesnis nei 1,6 m. Ne ką mažiau svarbus aukštis ir žemiausioje dalyje (kur stogas nueina link grindų). Toje dalyje lovai pastatyti reikia 1,2 metrų aukščio, todėl svarbus yra ir mūrloto atrėmimo aukštis. Mūrloto paskirtis yra perimti ir tolygiai paskirstyti stogo konstrukcijos apkrovas sienoms ir jį sumontavus ant aukščiau pakeltų sienų galima padidinti palėpės aukštį ir atitinkamai naudojamos erdvės plotą. Rekomenduojamas mūrloto įrengimo aukštis turėtų būti bent jau 90 cm nuo perdangos viršaus. 

Ką turėtumėte žinoti apie šlaitinio stogo ar palėpės šiltinimą? 

Izoliacijos storis šlaitinio stogo ar palėpės šiltinimui turi būti parenkamas atsakingai atsižvelgiant į reikalavimus bei šilumos izoliacinės medžiagos parametrus, o įrengimo darbai atliekami tinkamai, kadangi net 25 % šilumos yra prarandama per stogo atitvarinę konstrukciją. 

  • Populiariausiame šlaitinio stogo šiltinimo sprendime (šiltinimas tarp gegnių), stogo izoliaciją turi sudaryti bent 2 sluoksniai akmens vatos tarp skirtingomis kryptimis sumontuotų karkaso elementų. Toks daugiasluoksnis montavimo būdas yra reikalingas tam, kad eliminuotumėme galimus šilumos nuostolius tarp plokščių, todėl perdengiant sujungimus keliais sluoksniais to išvengsime. 
  • Neeksploatuojamoms palėpėms šiltinti yra labai greitas ir efektyvus šilumos izoliacijos įrengimo būdas naudoti pučiamą (birią) akmens vatą, kai šiltinimo sluoksnis įrengiamas purškiant mechanizuotu būdu.

Kodėl šlaitinio stogo šiltinimo darbams turėtumėte naudoti akmens vatą?

  • Akmens vata unikalus produktas šiltinimui, turintis daug privalumų: nuo efektyvaus šilumos sulaikymo, priešgaisrinių savybių iki geriausios garso izoliacijos. Naudojant akmens vatą, sumažiname riziką atsirasti pelėsiui ir grybeliui namuose, kadangi ji yra atspari drėgmei ir laidi vandens garams. Ne gana to mūsų gaminiai pasižymi itin dideliu ilgaamžiškumu, visai kaip žaliavos, iš kurių yra gaminami mūsų produktai. Sužinokite daugiau apie ROCKWOOL savybespaspausdami čia. 

Kaip apšiltinti šlaitinį stogą naudojant akmens vatos plokštes ar demblius? 

ROCKWOOL akmens vatos gaminiai (plokštės ir dembliai) dėl pluoštinės struktūros elasingumo yra puikiai prisitaikantys prie bet kokių paviršių ir lengvai įspraudžiami tarp gegnių. Pažiūrėkite kaip tai atrodo praktikoje. 

  • Montavimo darbus visuomet reikia pradėti išsimatuojant atstumus tarp gegnių ir prisimenant, kad atstumas tarp karkaso elementų būtų 1-2 % mažesnis, nei atpjauti akmens vatos gabalai (kurie bus įspraudžiami tarp gegnių). Pirmasis izoliacijos sluoksnis turi tvirtai įsisprausti ir priglusti prie medinės palėpės konstrukcijos elementų vidinių paviršių. Antrasis izoliacijos sluoksnis turi būti montuojamas po gegnėmis, įrengiant karkasą kita kryptimi ir tarp jo elementų įspraudžiant vatą. 
  • Montuojant akmens vatą, reikia stengtis darbus atlikti atsakingai ir nepadaryti klaidų (pvz: netinkamas akmens vatos pjaustymas, per didelis laisvumo palikimas arba priešingai - perspaudimas, ar per mažas izoliacijos sluoksnis). Visuomet, akmens vata, turi pilnai užpildyti ertmę tarp karkaso konstrukcijų, o šilumos izoliacijos storis būti vienodas visame sluoksnyje. 

Kaip teisingai dirbti su pučiama akmens vata? 

Šiltinimas pučiama (biria) akmens vataGRANROCK SUPERyra atliekamas mechanizuoti būdu naudojant specialią įrangą, kuri skirta palaidą vatą paskleisti tolygiu sluoksniu purškiant sausuoju būdu. Šis sprendimas ypač tinka horizontalių paviršių: perdangų, grindų ir kitų konstrukcijų esančių neeksploatuojamuose palėpėse šiltinimui. Be to, tokiu būdu galima šiltinti ir nuožulnias bei vertikalias karkasines stogo konstrukcijas. Didžiausias šio metodo privalumas yra greitis ir galimybė efektyviai izoliuoti sunkiai pasiekiamas vietas, kur plokštėmis to padaryti neįmanoma. 

Gaminiai

naudojami šlaitinių stogų ir palėpių šiltinimui

VENTIROCK PLUS
Statybinės izoliacijos gaminiai, Gaminiai, Išorės vėdinamos sienos, Vėdinami fasadai, Trisluoksnio mūro sienos, Vėdinamos karkasinės sienos su dailylentėmis, Vėdinamas šlaitinis stogas, Šlaitiniai stogai, Vėdinamos karkasinės sienos su rąstų apdaila

VENTIROCK PLUS

Žiūrėti gaminį
Palyginti
VENTIROCK F PLUS
Statybinės izoliacijos gaminiai, Gaminiai, Išorės vėdinamos sienos, Vėdinami fasadai, Trisluoksnio mūro sienos, Vėdinamos karkasinės sienos su dailylentėmis, Vėdinamas šlaitinis stogas, Šlaitiniai stogai, Vėdinamos karkasinės sienos su rąstų apdaila

VENTIROCK F PLUS

Žiūrėti gaminį
Palyginti
GRANROCK SUPER
Statybinės izoliacijos gaminiai, Gaminiai, Neeksploatuojamos palėpės šiltinimas, Šlaitiniai stogai

GRANROCK SUPER

Žiūrėti gaminį
Palyginti
SUPERROCK
Statybinės izoliacijos gaminiai, Gaminiai, Grindys virš vėdinamo pogrindžio, Grindys ir lubos, Trisluoksnio mūro sienos, Vėdinami fasadai, Vėdinamos karkasinės sienos su dailylentėmis, Pertvara tarp butų, Pertvaros, Pertvara su dvigubo karkaso ir dviejų gipso kartono plokščių sluoksniu, Pertvara su viengubo karkaso ir dviejų gipso kartono plokščių sluoksniu, Pertvara su viengubu karkasu ir vienu gipso kartono plokščių sluoksniu, Vėdinamas šlaitinis stogas, Šlaitiniai stogai, Grindys virš perdangos su oro tarpu, Grindys ant grunto su oro tarpu, Vėdinamos pastogės šiltinimas, Vėdinamos karkasinės sienos su rąstų apdaila

SUPERROCK

Žiūrėti gaminį
Palyginti
WPI PLUS
Vėdinami fasadai, Išorės vėdinamos sienos, Trisluoksnio mūro sienos, Vėdinamos karkasinės sienos su dailylentėmis, Vėdinamas šlaitinis stogas, Šlaitiniai stogai, Statybinės izoliacijos gaminiai, Gaminiai

WPI PLUS

Žiūrėti gaminį
Palyginti
ROCKTON PREMIUM
Neeksploatuojamos palėpės šiltinimas, Šlaitiniai stogai, Pertvara tarp butų, Pertvaros, Pertvara su dvigubo karkaso ir dviejų gipso kartono plokščių sluoksniu, Pertvara su viengubo karkaso ir dviejų gipso kartono plokščių sluoksniu, Pertvara su viengubu karkasu ir vienu gipso kartono plokščių sluoksniu, Išorės vėdinamos sienos, Vėdinami fasadai, Vėdinamos pastogės šiltinimas, Trisluoksnio mūro sienos, Vėdinamos karkasinės sienos su dailylentėmis, Vėdinamas šlaitinis stogas, Statybinės izoliacijos gaminiai, Gaminiai

ROCKTON PREMIUM

Žiūrėti gaminį
Palyginti
SUPERROCK PREMIUM
Neeksploatuojamos palėpės šiltinimas, Šlaitiniai stogai, Pertvara tarp butų, Pertvaros, Pertvara su dvigubo karkaso ir dviejų gipso kartono plokščių sluoksniu, Pertvara su viengubo karkaso ir dviejų gipso kartono plokščių sluoksniu, Pertvara su viengubu karkasu ir vienu gipso kartono plokščių sluoksniu, Išorės vėdinamos sienos, Vėdinami fasadai, Vėdinamos pastogės šiltinimas, Trisluoksnio mūro sienos, Vėdinamos karkasinės sienos su dailylentėmis, Vėdinamas šlaitinis stogas, Vėdinamos karkasinės sienos su rąstų apdaila, Statybinės izoliacijos gaminiai, Gaminiai

SUPERROCK PREMIUM

Žiūrėti gaminį
Palyginti
ROCKMIN PLUS
Šlaitinis stogas lubų lygyje, Šlaitiniai stogai, Neeksploatuojamos palėpės šiltinimas, Pertvara tarp butų, Pertvaros, Pertvara su dvigubo karkaso ir dviejų gipso kartono plokščių sluoksniu, Pertvara su viengubo karkaso ir dviejų gipso kartono plokščių sluoksniu, Pertvara su viengubu karkasu ir vienu gipso kartono plokščių sluoksniu, Vėdinamos pastogės šiltinimas, Vėdinamas šlaitinis stogas, Statybinės izoliacijos gaminiai, Gaminiai

ROCKMIN PLUS

Žiūrėti gaminį
Palyginti
Rodyti daugiau

Ieškokite ROCKWOOL prekybos vietų arčiausiai namų

Showing
Offices & Factories near you

Akmens vatos kaina už m2
0

EUR

Vidutinė kaina už akmens vatos m2, perkant iš mūsų prekybos atstovų, šlaitinio stogo izoliacijai su geriausiais gaminiais.

Kaina už akmens vatą visam palėpės apšiltinimui
0

EUR

Kaina už aukščiausios kokybės akmens vatos gaminius, vidutinės palėpės apšiltinimui, nuosavame name, perkant iš mūsų prekybos partnerių.

Išsaugoma šiluma, kuri būtų prarandama per neapšiltintą stogą
0Su ROCKWOOL akmens vatos gaminiais apšiltinus šlaitinį stogą sumažinami šilumos nuostoliai.