Izoliacija skirta šildymo instaliacijai ir vėdinimo bei oro kondicionavimo kanalams.

Gera ŠVOK (šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo) sistemų izoliacija pagerina pastato energetinį efektyvumą, akustinį komfortą ir priešgaisrinę saugą. Kanalais ir vamzdžiais perduodami ne tik šiluma ir šaltis, bet ir triukšmas, o gaisro atveju – dūmai ir ugnis.

Ką verta žinoti apie šildymo instaliacijos ir vėdinimo bei oro kondicionavimo kanalų izoliavimą?

 • Teisingai suprojektavus ŠVOK instaliacijos izoliacinę sistemą pagerėja jos atsiperkamumas, funkcionalumas, sauga ir ilgaamžiškumas. Todėl jau projektuojant ir montuojant izoliaciją, reikia atsižvelgti į konkrečiai instaliacijai būdingus šilumos nuostolius, kurie gali susidaryti viso jos tarnavimo laikotarpio metu;
 • Izoliaciją ir jos storį reikia tinkamai priderinti jau montuojant instaliaciją, nes vėliau pakeisti, pvz., izoliacinio sluoksnio storį, dėl ribotos erdvės dažnai būna nebeįmanoma arba pareikalaus papildomų išlaidų;
 • Technologiškai sumontuoti ŠVOK instaliacijai skirti ROCKWOOL akmens vatos gaminiai pagerina pastato energetinį efektyvumą ir akustiką. Jie taip pat pagerina priešgaisrinę saugą, nes gaisro metu neleidžia perduoti šilumos ir sklisti ugniai;
 • ROCKWOOL akmens vatos gaminiai yra naudojami vėdinimo ir oro kondicionavimo bei šildymo ir šaldymo sistemų izoliacijai;
 • Kadangi akmens vata yra ilgaamžė ir nedegi, tokia izoliacija yra vienas iš geriausių ir saugiausių sprendimų. Be to, ji lengvai montuojama, todėl sutrumpėja darbų trukmė.

Šilumos izoliacijai keliami reikalavimai

Kad šilumos nuostoliai centrinio šildymo ir karšto geriamojo vandens instaliacijose, įskaitant cirkuliacinius kanalus, būtų kuo mažesni, izoliacija turi atitikti tam tikrus minimalaus storio reikalavimus (storiai nurodyti izoliacijai su koeficientu λ = 0,035 [W/mK]):

 • vamzdžio vidinis skersmuo mažesnis nei 22 mm – izoliacijos storis 20 mm;
 • vamzdžio vidinis skersmuo nuo 22 iki 35 mm – izoliacijos storis 30 mm;
 • vamzdžio vidinis skersmuo nuo 35 iki 100 mm – izoliacijos storis lygus vidiniam vamzdžio skersmeniui;
 • vamzdžio vidinis skersmuo virš 100 mm – izoliacijos storis 100 mm.

Taip pat reikia palaikyti racionaliai žemo lygio šildymo ortakių šilumos nuostolius. Tokių kanalų šilumos izoliacija turi atitikti toliau nurodytus reikalavimus (storiai nurodyti izoliacijai su koeficientu λ = 0,035 [W/mK]):

 • kanalai nutiesti pastato šilumos izoliacijos viduje – izoliacijos storis 40 mm; 
 • kanalai nutiesti pastato šilumos izoliacijos išorėje – izoliacijos storis 80 mm.

Be to, ŠVOK kanalai ir jų šilumos izoliacija turi neleisti sklisti ugniai. Praktiškai tai reiškia, kad tokio gaminio reakcijos į ugnį klasė turi būti ne prastesnė nei B-s3, d0.

Skaičiavimo programa ROCKTEC – pagalba projektuojant

Tai profesionalus įrankis, sukurtas daugiausia architektams ir montuotojams ir palengvinantis teisingą izoliacijos storio parinkimą šildymo, šilumos perdavimo ir šaldymo srityje. Programa ROCKTEC izoliacijos storį parenka, remdamasi standartais ar reglamentais dėl techninių sąlygų ir pateikdama išsamius skaičiavimo rezultatus.

Ieškokite ROCKWOOL prekybos vietų arčiausiai namų

search

Showing
Offices & Factories near you