Poreikį šiltinti pastatų išorines sienas dažnai sąlygoja ekonominis aspektas - kuo geresnė sienų šilumos izoliacija, tuo šiltesnis pats namas ir mažesnės sąskaitos už šildymą. Tačiau ne mažiau svarbus yra palankių sąlygų ir geros savijautos (t.y. komforto) užtikrinimas patalpose. Todėl projektuojant bei statant pastatus yra nustatyti tam tikri reikalavimai sienų apšiltinimui, kurie dėl objektyvių priežasčių kartais keičiasi. Iki 2020 m. buvo privaloma projektuoti A energinės klasės pastatus, kurių išorinių sienų šilumos perdavimo koeficientas U, gyvenamosios paskirties pastatams negalėjo būti didesnis kaip 0,15 W/(m2·K), o nuo šių metų U vertė sienų konstrukcijoms turi būti dar mažesnė. Daugiau apie reikalaujamus energinio efektyvumo pokyčius skaitykite čia.

Vienas populiariausių išorės sienų šiltinimo būdų yra taip vadinamas išorinių sudėtinių termoizoliacinių sistemų įrengimas. Dažnai šis metodas sutrumpintai dar vadinamas ETICS (angl. External Thermal Insulation Composite System).

ETICS šiltinimo sistema susideda iš to, kad šilumos izoliacinė medžiaga, tokia kaip ROCKWOOL akmens vata, prie sienų klijuojama klijais ir tvirtinama mechaniškai - smeigėmis, o išorinė apdaila įrengiama iš plono dekoratyvinio tinko sluoksnio. Skirtingų tinkų ir/arba spalvų naudojimas suteiks namui estetinę išvaizdą.

Šių sistemų populiarumą lemia technologiškai nesudėtingas procesas. Tokio tipo sistemose šilumos izoliacijai ROCKWOOL siūlo naudoti akmens vatos plokštes FRONTROCK PLUSFRONTROCK SUPER, FRONTROCK L ir FRONTROCK S. Jos užtikrina apsaugą nuo atmosferos veiksnių (karščio, šalčio) poveikio, gaisro ir triukšmo.

Ką verta žinoti apie išorinių sienų izoliaciją su ROCKWOOL akmens vata?

  • Prieš pradedant šiltinimo darbus, reikia patikrinti esamo fasado būklę. Pagrindas turi būti lygis ir tvirtas. Vietose kur senas tinkas įtrūkęs ar įskilęs, būtina jį pašalinti, o atsiradusias ertmes užpildyti cemento-kalkių tinku. Esantys nešvarumai ir samanos turi būti nuvalytos;
  • Šiltinimo sistema ETICS įrengiama tik oro temperatūrai esant nuo 5 iki 25 °C;
  • Šilumos izoliacijai ETICS sistemoje naudojami tam skirti gaminiai, kuriais izoliuojamos laikančiosios sienos iš: gelžbetoninių ar betoninių elementų, keraminių ar silikatinių plytų mūro, keraminių, keramzitbetonio, akytojo betono, silikatinių ar betono blokelių ir kt. medžiagų naudojamų sienoms statyti;
  • ROCKWOOL akmens vatos izoliacija yra nedegi - ji klasifikuojama kaip aukščiausios A1 reakcijos į ugnį klasės gaminys, todėl šiltinant pagerinama viso pastato priešgaisrinė sauga;
  • Jei šiltiname naujai pastatytus pastatus, tai izoliacija turėtų būti montuojama ne ankščiau nei mėnuo nuo sienų sumūrijimo.

Ieškokite ROCKWOOL prekybos vietų arčiausiai namų

Showing
Offices & Factories near you

Reikalaujama U-vertė išorės sienoms
0

Naujos statybos gyvenamiesiems pastatams, atitinkant A+ energinio efektyvumo klasę.

Kaina už m2 vėdinamų fasadų apšiltinimui
0

Apytikslis kainos apskaičiavimas už išorinių sienų m2 apšiltinimą, konstrukcijai atitinkant energinio efektyvumo reikalavimus naujai statomam gyvenamajam pastatui.

Sunaudojamos energijos sumažėjimas
0

Energijos nuostolių sumažėjimas pro išorės sienas su ROCKWOOL gaminiais pagal esamus reikalavimus.