Poreikis izoliuoti išorines sienas nėra tik dėl ekonominių priežasčių - kuo geresnė sienų izoliacija, tuo šiltesnis pats namas ir mažesnės šilumos sąskaitos. Kitas dalykas - vis griežtėjantys reikalavimai sienų apšiltinimui. Nuo 2019 m. išorinių sienų šilumos perdavimo koeficientas U, negalėjo būti didesnis kaip 0,15 W/(m2·K), gyvenamosios paskirties pastatams atitinkant A energinę klasę. Daugiau apie reikalaujamus energinio efektyvumo pokyčius skaitykite čia.

Vienas populiariausių išorės sienų apšiltinimo būdų yra taip vadinamas išorinių sudėtinių termoizoliacinių sistemų apšiltinimas. Dažnai šis metodas dar vadinamas ETICS (angl. External Thermal Insulation Composite System).

Sistema susideda iš to, kad izoliacinė medžiaga, tokia kaip akmens vata ROCKWOOL, prie sienų pritvirtinama klijais ir mechaninėmis tvirtinimo detalėmis, o apdaila užbaigiama plonu tinko sluoksniu. Tinkavimas ant izoliacinio sluoksnio suteiks namui estetinę išvaizdą.

Šio metodo populiarumą lemia technologiškai nesudėtingas procesas. Tokio tipo izoliacijai ROCKWOOL siūlo mineralinės vatos plokštes FRONTROCK PLUS, FRONTROCK SUPER, FRONTROCK L ir FRONTROCK S. Jos suteikia gyventojams apsaugą nuo šalčio, gaisro, triukšmo ir kitų atmosferos veiksnių.

Ką verta žinoti apie išorinių sienų izoliaciją su akmens vata?

  • Prieš pradedant šiltinimo darbus, reikia patikrinti esamo fasado būklę. Pagrindas turi būti lygis ir stabilus. Vietose kur senas tinkas nukritęs ar įskilęs, būtina jį nuimti, o atsiradusias ertmes užpildyti cemento-kalkių tinku. Esantys nešvarumai ir sąmanos turi būti pašalintos;
  • Šiltinti tinkuojamas konstrukcijas galima tik esant oro temperatūrai nuo 5 iki 25 °C;
  • Šilumos izoliaciją ETICS sistemoje gali būti naudojama ant gelžbetoninių elementų, keraminių plytų mūro, keraminių blokelių, keramzitbetonio blokelių, akytojo betono blokelių, silikatinių blokelių, betono blokelių ir kt. medžiagų naudojamų mūro sienoms statyti;
  • ROCKWOOL akmens vatos izoliacija yra nedegi - ji klasifikuojama kaip aukščiausios A1 reakcijos į ugnį klasės gaminys, taip pagerindamas viso pastato priešgaisrinę saugą;
  • Jei apšiltiname naujas sienas, jos turėtų būti montuojamos ne ankščiau nei mėnuo nuo sienų sumūrijimo.
Reikalaujama U-vertė išorės sienoms
0

naujos statybos gyvenamiesiems pastatams, atitinkant A+ energinio efektyvumo klasę.

Kaina už m2 vėdinamų fasadų apšiltinimui
0

Apytikslis kainos apskaičiavimas už išorinių sienų m2 apšiltinimą, konstrukcijai atitinkant energinio efektyvumo reikalavimus naujai statomam gyvenamajam pastatui.

Sunaudojamos energijos sumažėjimas
0

Energijos sumažėjimas pro išorės sienas su ROCKWOOL gaminiais pagal esamus reikalavimus.